Julekurset er mere populært end nogensinde

mandag 13. februar 2012 · kl 10:54

Aldrig før har Krogerup Højskole oplevet så tidlig en interesse for det populære julekursus. Allerede efter nytår begyndte de første tilmeldinger til kurset at tikke ind

Til trods for, at det er endnu ikke er lagt fuldstændig fast, hvad dette års jule- og nytårskurser skal byde på, er interessen stor, og på baggrund af tidligere års succeser, er kursisterne allerede begyndt at tilmelde sig.

Krogerups forstander, Rikke Forchhammer, er naturligvis begejstret for den tidlige interesse:

”Det er skønt, at der er så stor interesse for Krogerups korte kurser i øjeblikket. Der er allerede kommet godt gang i tilmeldingerne til dette års sommerkurser, og nu melder kursister med interesse for vores jule- og nytårskurser sig også på banen”, siger Rikke Forchhammer med entusiasme.

Rikke Forchhammer kan fortælle, at der allerede er godt gang i forberedelserne af dette års programmer for både jule- og nytårskurserne, og de ligesom de seneste år byder på en lang række spændende foredrag, debatter og workshops.

Nyheder

Eleverne vender hjem fra rejserne Krogerup Højskole viser flotte tal Elever møder Burmas nyvalgte parti Forundringsparathed på Krogerup Højskole Krogerup-elever bliver øjenvidner til historien






Krogerup Højskole – Krogerupvej 13 – 3050 Humlebæk – Tlf.: 4919 0380 – kontoret krogerup.dk